לפתח את העסק שלך – תכנית עסקית בהתאמה אישית

צריכים לגייס הלוואה או השקעה לעסק שלכם?IMG_687056

מקימים עסק חדש ורוצים לוודא שהוא רווחי?

 

מהי תכנית עסקית?

תכנית עסקית היא יסוד משמעותי וחשוב לכל עסק ומהווה בסיס לצמיחה ולהתפתחות עסקית. כל עסק, מכל תחום ובכל היקף של פעילות חייב לבסס את פעילותו על תכנית עבודה רב שנתית, תכנית שתשמש כמפת דרכים בהירה ומכוונת יום יום מול שלל האתגרים שניצבים בפנינו כבעלי עסקים.

עסקים הנדרשים לגייס מימון לפעילותם נדרשים כחלק ממכלול תנאי הסף של הגופים המממנים להציג תכנית עסקית אולם לפי השקפת עולמי העסקית גיוס מימון להשקעה, לצמיחה עסקית ואפילו להקמת עסק אלו רק חלק מהסיבות לחיוניותה של תכנית עסקית.

היתרונות של הכנת תכנית עסקית:

 • הקטנה משמעותית של רכיב אי הודאות בעסק
 • בניית דרך פעולה ארוכת טווח לפיתוח העסק
 • התאמה אישית של קצב הפיתוח העסקי לבעל העסק
 • קביעת מסגרת לוחות זמנים לביצוע הפעולות הנדרשות
 • כלי הכרחי לגיוס משאבים כספיים הנדרשים לפיתוח העסק

תכנית עסקית מאפשרת לבעל העסק להציב יעדים מוגדרים לפעילותו העסקית, להגדיר לוחות זמנים, סדר פעולות, סדרי עדיפויות, שלבי התפתחות, מסגרת תקציבית ונקודות לבקרה עצמית ולפעול באופן מתוכנן לפי מסגרת מוגדרת וברורה תוך הקטנה משמעותית של מרכיב אי הוודאות המלווה אותנו בניהול העסק שלנו.

hand-3190204_1920

איך נבנה תכנית עסקית המתאימה לעסק שלך?

 • יעד עסקי – ראשית זו הזדמנות להציב בפנינו כבעלי העסקים יעד מוגדר אליו אנחנו מכוונים את דרכנו. הגדרת היעד אינה דבר מובן מאליו ודיוק ובהירות בהגדרתו הם נקודת הפתיחה לכתיבת תכנית עסקית מוצלחת ואפקטיבית. היעד אותו נגדיר יעוצב בהתאם לצרכים שלנו מצד אחד וליכולות שלנו מצד שני, תוך התאמה מלאה לעסק שלנו, למסגרות הזמן שעומדות לרשותנו ולתקציב שמתאים לנו.
 • אבני דרך – ניתוח שלבי ההתקדמות הנכונים לעסק שלנו תוך קביעת יעדי ביניים ברי השגה לאורך שנת העבודה. כל אבן דרך תהווה תחנת ביקורת להתקדמות שלנו במסגרת התכנית ותאפשר לנו לנתח ולבחון את ההתקדמות שלנו באופן מבוקר.
 • תקציב – התכנית מבוססת על מתן משמעות כספית לתהליכי העבודה שלנו תוך התייחסות מעמיקה להתאמת המסגרת הכספית הן מצד העלויות והן מצד ההכנסות לקצב ההתקדמות. במסגרת התקציב נתייחס לצפי השינוי בהכנסות בהתאם לפעולות הפיתוח העסקי שנציב בפנינו ובהתאמה לצפי השינוי בהוצאות השוטפות ובהשקעות הנדרשות ליישום מהלכי התכנית.
 • אסטרטגיית שיווק – חלק בלתי נפרד והכרחי בבניית תכנית עסקית. כדי לבנות מערך שיווק שיתמוך באופן מטיבי בתכנית העסקית ננתח את הגדרות הבסיס של העסק, נבחן את מיתוג העסק ובידולו, נבחן ונאפיין את קהלי היעד אליהם העסק מכוון, נגדיר את סל השירותים / מוצרים של העסק ונבחן ונערוך התאמות בתמחורם בהתאמה להגדרות הבסיס.
 • צרכים – כדי להוציא את התכנית העסקית לפועל נבחן את מכלול המשמעויות ליישומה תוך שימת דגש על איפיון והגדרת הצרכים השונים – כסף, כוח אדם, תמהיל מוצרים, כלי שיווק, השקעות שונות ופעולות שיווק ומכירה יזומות.
 • לוח זמנים – את התכנית העסקית נתרגם ללוח זמנים שנתי הכולל תיזמון של הפעולות השונות הנדרשות לביצוע לאורך השנה, כל זאת תוך ניתוח מסגרות הזמן הנדרשות לניהול העסק וקביעת סדרי העדיפויות השונים בהתאם.

קצת עלי

שמי דן כהן, ואני מנטור עסקי ובעל ניסיון של למעלה מ-10 שנים בליווי עסקים קטנים וגדולים בתהליכי פיתוח וצמיחה עסקיים, תהליכי עומק קצרים וארוכי טווח המשולבים בהכנת תכניות עסקיות רב שנתיות לעשרות עסקים לאורך שנים אלו.

אני מאמין במתן ערך ותועלת לעולם העסקי ובמיקודו בדיוק. צברתי ניסיון רב שנים בתחום הפיתוח העסקי בניתוח הפעילות העסקית לעסקים רבים ומגוונים, בהדרכה מעמיקה בשימוש נכון בכלי ניהול עסקיים ובתמיכה ובליווי אישי עסקי תוך הכנת תכניות עסקיות אפקטיביות שהפכו למפות דרכים איכותיות לפיתוח עסקי מיטבי.

 

נכון, להיות בעל עסק זו אחריות גדולה, להיות בעל עסק מצליח זו הבחירה שלך.

אני מזמין אותך, לקדם את העסק שלך בדרך נכונה ומעשית, לבנות את התכנית העסקית המתאימה לעסק שלך בתהליך קצר, ממוקד ומעשי.

ביחד נפשיל שרוולים ונצלול לעובי הקורה, נבחן ונדייק את השאיפות העסקיות שלך, ננתח ונבין את המשמעויות שלהן, נבחן את האפשרויות השונות לפיתוח העסק ועל בסיס אלו ובהתאמה אליך נבנה את התכנית העסקית בדיוק לפי המידות שלך.

לתיאום פגישת אבחון בת כשעה וחצי יש להשאיר פרטים בתיבת הקשר.

שלך,

דן כהן, מאמן אישי ומנטור עסקי

 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה