גרוש ומחייך

אני הייתי בסרט הרע הזה, בוקר אחד החיים התהפכו לי, המוכר לי הפך לזר, הידוע ללא נודע, המובן מאליו לבלתי מושג, כאוס אחד גדול. הסתכלתי סביב ולא ידעתי מאין להתחיל, מה נכון, מה חשוב, מה הכרחי, מה אפשר לדחות, איך לפעול, מה לעשות, עם מי להתייעץ….

 

השאלות הציפו אותי ואני העדפתי לשקוע בתוך עצמי, זה היה קל יותר, פשוט יותר, לדחוק את כל השאלות האלו לאיזו פינה צדדית, לקום בבוקר, החיוך המזויף היה מרוח לי על הפנים, אבל עמוק בפנים הפחד והבלבול אכלו אותי בנגיסות גדולות ומכאיבות.

 

לי לקח המון זמן להבין, לעכל, לקבל, להסתכל אל החיים בלבן של העיניים, לראות את מה שלא רציתי לראות, להכיל את מה שלעולם לא הקדשתי לו מחשבה. היום אני גרוש ומחייך, אב חד הורי לארבעת ילדיי המקסימים ובזוגיות מאושרת ומלאת אהבה.

 

DSC_0026-2

חופשי זה לגמרי לבד

יום בהיר אחד הכל משתנה, נכון, הכתובת היתה על הקיר כבר הרבה זמן אבל אם נודה על האמת זה ממש לא משנה, העולם שלך מתהפך, החיים כפי שהיית רגיל אליהם נראים אחרת לגמרי, הבית שהיה שלכם, הבית שהקמתם ביחד התפרק לך בין הידיים, אתה שוכר לך דירה קטנה, מינימליסטית כזו, ופתאום אתה שוב רווק. המיטה ריקה, הילדים, הם כבר לא סביבך, או אולי רק סביבך, החברים ה״טובים״ שלכם הם כבר לא שלכם, חלקם שלך וחלקם האחר נעלמו, המשפחה לא ממש מבינה, לכולם יש מה להגיד, לייעץ, להמליץ, ההוצאות הולכות וטופחותהשעון מתקתק, החיים ממשיכים, אי אפשר לעשות פוס, אין פסקי זמן.

 

רק אתמול או שלשום היית ברבנות, עמדת שם לפני שלושה רבנים מזוקנים, אולי כעוס, אולי מבולבל, אולי שמח שזה נגמר ואולי כי לא היית לך ברירה. עמדת בפעם האחרונה מול אשתך, מול הבנאדם שאולי היה הכי קרוב אליך, היית שותף לפירוק השותפות הקדושה שלכם. דקלמת את מה שהקריאו לך, ברגע אחד הכל התפרק, המשפחה, הבית, הילדים, החיים שלך נקרעו לשניים. השלם כבר איננו, נמוג, השלם שהיכרת לעולם לא ישוב.

 

אולי היית עסוק במלחמה, במאבק, בעורכי הדין, במה היא קבל ומה ישאר לך, במתי הילדים אצלה ומתי אצלך, אולי….ואולי פשוט לא חשבת על שום דבר, לא תיכננת ולא התכוונת זה פשוט קרה ותפס אותך הכי לא מוכן.

 

איך ממשיכים מכאן?

 

אתה בטח די המום מכל מה שקורה, אוקיי מתגרשים זה לא ביג דיל, כולם מתגרשים היום, האמת שאתה מכיר יותר חברים שהתגרשו מכאלו שנשארו נשואים. אבל רגע, זה קורה לך, עכשיו. זה לא החבר ההוא שלפני חודש ישבתם ביחד ונתת לו עצות ורעיונות מה לעשות. עכשיו זה אתה ורק אתה.

 

אפשר להתגלגל, לחשוב שהכל יסתדר, להאמין שאיך שהוא תמצא את מקומך, שהחיים ימשכו בדיוק כמוכמו מה?

 

שאלות רבות יציפו אותך, בית, ילדים, כסף, עבודה, חברים, זוגיות?! אולי בסדר הזה ואולי בסדר אחר, אבל יציפו.

 

אולי רצית להתגרש, ואולי זה בכלל היה הרצון שלה ואתה רק נגררת לזה בלית ברירה. האמת שזה לא ממש משנה. אתה כאן, ביום שאחרי וזה הדבר היחיד שאתה חייב להיות מפוקס עליו. עכשיו זה הזמן לעצור ולהבין שכל מה שהיה עד עכשיו לא יהיה, שהחיים שלך עברו פירמוט, ההארד דיסק נמחק ובעצם עליך לחשב מסלול מחדש וככל שתקדים כך החיים שלך יעלו על מסלולם החדש מהר יותר.
אם נשארת עד לכאן אני מניח שלפחות חלק ממה שכתבתי מוכר לך ונוגע אליך.

 

אני מזמין אותך למפגש אישי של שעה וחצי שכולו עבורך ובשבילך, תן לעצמך את ההזדמנות לדבר את אשר על ליבך, להשמיע ולפרוק. תן לי להושיט אליך יד מקצועית ומנוסה, יד תומכת ומעודדת.

 

אני היית במקום שלך, אני יודע בדיוק מה אתה עובר.

 

התקשר עכשיו, הטלפון שלי 054-6644177

דן כהן

(המפגש אינו כרוך בתשלום ואינו מחייב אותך לדבר)

______________________________________________________________________________________________

 

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>